800 112 111
Objednejte na
bezplatné lince

Chronická rýma

Chronická rýma

I když máme často tendenci rýmu bagatelizovat, je nutné říci, že její chronická forma se stává vážnou civilizační chorobou. Chronická rýma je rýma trvající déle než 3 týdny a často vede k nadměrně oteklé nosní sliznici. Některou z forem chronické rýmy trpí až 20 % dospělé populace a 10 % dětí. A rozhodně není vhodné ji podceňovat, neboť její dlouhodobé působení má neblahý vliv na kvalitu života. Špatně průchozí horní cesty jsou důsledkem nejen chrápání, ale mohou způsobit trvalou ztrátu čichu či dokonce chuti. Hrozí zvýšené riziko propuknutí chronického zánětu průdušek, astmatu a u osob s jinou vážnou nemocí zhoršuje její průběh. Vysušená nosní sliznice není schopna dostatečně zachycovat viry, bakterie a alergeny nebo prachové částečky. Ty pak snadněji pronikají hluboko do dýchacích cest.

Chronická rýma patří mezi nejčastější choroby dětského věku. Děti při ní nemívají zvýšenou teplotu ani bolesti hlavy, ale trápí je zatékání hlenů do nosohltanu a kašel. Někdy suchý, dráždivý, jindy spojený s vykašláváním hlenů.

Pokud vaše dítě trpí častou rýmou, v bytě nepřetápějte a zvlhčujte vzduch!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.