800 112 111
Objednejte na
bezplatné lince

Pálení očí

Pálení očí

Pálení očí nejčastěji souvisí s alergií či s únavou. Pálení se projevuje nepříjemným drážděním oka, při kterém máme pocit, že nám do oka něco spadlo. Často se vyskytuje v kombinaci se slzením, někdy jde až o řezavou bolest, rozostřené vidění či další potíže, které rozhodně umí hodně potrápit. Pokud je navíc v prostředí, kde se pohybujeme, nízká vlhkost vzduchu, je dráždění o to silnější a nepříjemnější. Pokud klesne např. v zimním období hladina vlhkosti až pod 20 %, může i to samo o sobě pálení očí zapříčinit.

Zvláště ohroženou skupinou jsou lidé pracující u počítače, neboť ty postihuje tzv. Syndrom kancelářského oka. Ten se právě u těchto osob vyskytuje proto, že pozorováním obrazovky jsou oči více namáhány a zároveň tyto osoby nevědomky snižují frekvenci mrkání, čímž dojde k nedostatečnému zvlhčování očí.

Ať už trpíte alergiemi či pracujete s počítačem, pamatujte na zdraví svých očí a předcházejte účinně možným problémům. Na prvním místě dbejte na dostatečnou vlhkost vzduchu, následně se zajímejte o vhodné kapky, které očím příjemně uleví a v neposlední řadě dopřejte očím i dostatečný odpočinek.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.